se

28 Mayıs 2012 Pazartesi

Sahte Peynir, Sosis ve Sucuk Üreten Markalar


Sahte Peynir, Sosis ve Sucuk Üreten MarkalarSahte peynir üretenleri mi dersin, sahte sucuk yapanlarımı dersin yoksa sahte sosis satanlarımı? Sağlık skandalında ne ararsan var. Sağlık Bakanlığı bu zararlı peynir sosis ve sucuk markalarını en sonunda açıkladı. Aslında geç bile kaldı. Üç kuruş fazladan kazanmak için insanların hayatlarıyla dalga geçenlerin gerekli cezayı bulması ve insan sağlığı ile oynamanın bedelinin çok ağır olacağını bu ve bunun gibi hilekar firmaların öğrenmesi gerekir.

Sağlık Bakanlığı Gıda Ürünlerinde Hile Yapan Firmaları Açıkladı.. 
Gıda ve Tarım Bakanlığı sucuk, kavurmave tulum peynirinde 6 firma ile ilgili olarak taklit ve hile tespit ettiğini açıkladı.
Bakanlık yaptığı incelemeler neticesinde yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta kanatlı eti, pişmiş dana kavurmada ise tek tırnaklı eti tespit etti.
İşte Gıda Ürünlerinde Hile Yapan Firmalar 
Bakanlıktan yapılan açıklamada, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen 6 firmanın adları ile tağşiş yapılan ürünlerin isimleri açıklandı.
Buna göre, Konya merkezli Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Hasan Dede markalı yağlı tulum peynirinde “nişasta ve bitkisel yağ” tespit edildi. Kayseri merkezli Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin Yalçıntepe markalı tam yağlı tulum peynirinde (bitkisel yağ), Konya merkezli Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd.’nin Güldemce markalı tam yağlı tulum peynirinde (bitkisel yağ), İzmit’te Efraim Usta Lokantası Nazım Çakmak Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2’de bulunan lokantanın pişmiş dana kavurma yemeğinde “tek tırnaklı eti”, İstanbul’da kurulu Etsan Gıda Sanayi A.Ş’nin Apikoğlu markalı acılı kangal sucuk yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta “kanatlı eti” ve İstanbul’da kurulu Karizma Beşler Et tesislerinde üretilen Uludağ markalı soyulmuş sosiste “yabancı doku ve iç organ” tespit edildi.
Kaynak milliyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder