se

4 Kasım 2014 Salı

Şimşek Açıkladı Ak Saray 1 Milyar 370 Milyon Lira Uçak 185 Milyon $

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makam olarak kullanacağı Ak Saray'ın maliyetinin 1 milyar 370 milyon lira olduğunu açıkladı. Şimşek, Erdoğan'ın yeni makam uçağı Ana için ise toplam maliyetin 185 milyon dolar olduğunu söyledi.
                                                                               @radikal
ANKARA – Bütçe görüşmelerinde muhalefet milletvekillerinin sorularını cevaplayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın makam uçağı Ana'yı THY'nin aldığını belirterek uçağa henüz bütçeden bir ödeme yapılmadığını söyledi. Ödemenin bu yıl içinde Başbakanlık'tan yapılacağını ifade eden Bakan Şimşek, “Satın alma bedeli ile toplam maliyeti 185 milyon dolardır” dedi. 

Bakan Şimşek, Ak Saray'ın maliyetinin ise 1 milyar 370 milyon lira olduğunu açıkladı. Şimşek, saray için Başbakanlık bütçesinden 964 milyon harcandığını, 2015'te 300 milyon lira ödenek ayrıldığını bildirdi. 

SURİYELİ SIĞINMACILARIN MALİYETİ 4,5 MİLYAR DOLAR
Maliye Bakanı Şimşek, yine bütçe görüşmelerinde sorulan bir soru üzerine de Suriyeli sığınmacıların Türkiye 'ye maliyetinin 4,5 milyar dolar olduğunu bildirdi. Bakan Şimşek, bu rakamın 2 milyar 315 milyon 629 bininin bütçeden karşılandığını söyledi.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/ekonomi/simsek_ak_sarayin_maliyeti_1_milyar_370_milyon_lira-1223677

Osmanlı'nın son dönemlerindeki gösteriş ideolojisi aynen sürüyor.Güçlü olamayıp,güçlü görünmenin yolu devasa yapılar inşa etmek gerçeği yine değiştirmeyecek. İyi ki dindar, israfın haram olduğunu bilen bol ihlaslı bir hükümetimiz var. Yoksa paralar gereksiz yere harcanırdı (!)

Suriyelilere harcanan, pardon savrulan, para da cabası. Mültecilerin serbest dolaşım hakkı var. Hastalıklı mı değil mi belli değil ama kayıt dışı Türkiye'nin istediği tüm illerine gidebiliyor. İstediğine suikast düzenleyebilir. Adam zaten yok :D  Kendi vatandaşı da maaşlarının azlığından dert yandığında terörist muamelesi görüyor. Kobani eylemlerinde etkisiz olan efsane polis bu tür silahsız vatandaşların eylemlerinde hiç acımıyor.Halk kolay lokma ya.  Bu savrulan parayı kendi vatandaşımızın maaşlarına harcayabilsek ne güzel olurdu. Yine harcamazlardı da. Sebebi açık gelir durumu düşük, küçük yardımlara bile muhtaç bir seçmen her zaman için hükümet için tercih sebebidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder